Laserowe usuwanie przebarwień, ostudy na twarzy, fotoodmładzanie

Przebarwienia w postaci brązowych plam powstają na twarzy z powodu ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także z powodu zmian hormonalnych np. w ciąży.

Laser bazujący na wąskopasmowym, pulsacyjnym źródle światła, wykorzystując serię trzech filtrów koncentruje światło w zakresie 500 do 600nm co zwiększa bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu redukując ryzyko uszkodzenia tkanek. Precyzyjna wiązka światła doprowadza do termicznego, kontrolowanego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik – melanina, dzięki czemu doskonale likwiduje przebarwienia, plamy, piegi na twarzy, szyi czy dekolcie.

Przed zabiegiem:
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Przebieg zabiegu:
Nie wymaga znieczulenia miejscowego. Dzięki specjalnemu modułowi chłodzącemu zabieg jest komfortowy. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort, pieczenie w trakcie pracy lasera.

Po zabiegu:
Skóra może być obrzęknięta, zaczerwieniona, wrażliwa, może piec. Można stosować kremy pozabiegowe zalecone przez lekarza, zimne okłady.
Nie wolno eksponować skóry na promieniowanie ultrafioletowe, konieczne kremy z filtrem SPF50+.

Efekty zabiegu:
Likwidacja przebarwień, plam, piegów.

Dla uzyskania oczekiwanego efektu zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach co 1 miesiąc.
Niezwykle istotne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Ekspozycja na promieniowanie słoneczne może spowodować nawrót przebarwień.

Przeciwwskazania:
Ciąża i karmienie piersią.
Świeża opalenizna (4 tygodnie poprzedzające zabieg bez opalania), nie można stosować samoopalaczy.
Stosowanie kremów z retinolem, kwasami – nie stosować 7-14 dni przed planowanym zabiegiem.
Przyjmowanie leków światłouczulających doustnych jak i miejscowych (antybiotyki np. tetracyckliny, retinoidy, p/depresyjne) i ziół (nagietek, dziurawiec).
Padaczka.