Medycyna regeneracyjna – osocze bogatopłytkowe PRP i fibryna bogatopłytkowa iPRF

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym, naturalnym, pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta zawierającym skoncentrowane płytki krwi, które uwalniają czynniki wzrostowe, które stymulują procesy produkcji nowego kolagenu, przez co odbudowują, regenerują skórę.
Zauważalnie poprawia się elastyczność, tekstura skóry, ale także zdolność do utrzymywania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry

Fibryna bogatopłytkowa jest innowacyjnym naturalnym preparatem również jak osocze bogatopłytkowe z koncentratu płytek krwi pozyskanym bezpośrednio z krwi pacjenta, jednak różnica jest w parametrach wirowania pobranej krwi. Uzyskuje się preparat, który po podaniu do tkanek koaguluje tworząc trójwymiarową sieć, swego rodzaju rusztowanie dające efekt wypełnienia. W kolejnych dniach zawieszone w podanym materiale komórki macierzyste i płytki krwi uwalniają czynniki wzrostowe, które powodują regenerację tkanek.

Przed zabiegiem:
Przez 5-7 dni przed zabiegu nie zażywać leków przeciwzapalnych, leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna, ketoprofen, diklofenak, ibuprofen, acenokumarol, warfaryna)
Wypić 1,5-2 litry wody dziennie najlepiej przez 2 dni przed zabiegiem.
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Przebieg zabiegu:
W pierwszym etapie pobierana jest krew, która następnie poddana jest procesowi wirowania. W drugim etapie wykonywany jest zabieg ostrzykiwania skóry metodą mezoterapii igłowej.
Znieczulenie miejscowe jest opcjonalne. Zabieg na skórze owłosionej głowy wykonywany jest bez znieczulenia, może być odczuwalny dyskomfort.

Po zabiegu:
Należy unikać sauny, basenu, nadmiernego wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV do 2 tygodni
Przez 7 dni po zabiegu nie zażywać leków przeciwzapalnych, leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna, ketoprofen, diklofenak, ibuprofen, acenokumarol, warfaryna)

Efekty zabiegu:
Skóra twarzy, okolica szyi i dekoltu, okolica dłoni – odmładzanie, regeneracja, zagęszczenie skóry, poprawa elastyczności i napięcia, profilaktyka starzenia.
Skóra okolicy oczu – redukcja cieni, obrzęków, zagęszczenie i regeneracja skóry.
Skóra owłosiona głowy – leczenie łysienia, hamowanie wypadania włosów, stymulacja odrostu włosów (szczególnie w łysieniu androgenowym).
Rozstępy i blizny – zmniejszenie ich widoczności.

Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii minimum 3-4 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodni.
Połączenie i wykonanie równoczasowe osocza z fibryną bogatopłytkową w ramach jednej procedury pozwala uzyskać szybsze efekty oraz jest zalecane przy dużej wiotkości skóry, dodatkowo zanikach objętościowych i głębokich bruzdach

Przeciwwskazania:
Ciąża i karmienie piersią
Choroby krwi
Choroby nowotworowe
Zażywanie tuż przed zabiegiem antybiotyków, leków przeciwzapalnych, leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryna, ketoprofen, diklofenak, ibuprofen, acenokumarol, warfaryna)
Aktywne infekcje ogólnoustrojowe