Kolagenowa bioregeneracja skóry

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem zaczyna go ubywać. Tak delikatna, pozbawiona sprężystości i gęstości skóra łatwo ulega „sile grawitacji” w wyniku czego powieki opadają, a owal twarzy zniekształca się poprzez pojawienie się „chomików” i „obwisłych” podbródków. Możemy temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

Preparaty z heterologicznym kolagenem typu I to optymalny biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do produkcji kolagenu typu III.

Iniekcje kolagenu można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie jego prawidłowego poziomu. W wieku dojrzałym dla odzyskania utraconej jędrności i gęstości skóry, a w każdym wieku leczniczo w celu redukcji rozstępów, czy też blizn. Tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu, terapia wykazała wysoką skuteczność w: regeneracji i odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów, spłyceniu drobnych zmarszczek, redukcji wiotkości skóry oraz poprawie elastyczności, sprężystości i gęstości skóry twarzy oraz całego ciała.

Zabieg stosowany na twarz, okolicę oczu, szyi, dekoltu, grzbietów rąk.

Przed zabiegiem:
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Przebieg zabiegu:
Preparat podaje się metodą mezoterapii igłowej, ale nakłucia są głębsze. Znieczulenie miejscowe opcjonalne. Do preparatu dodawana jest lignocaina, stąd podawanie preparatu nie jest bolesne.

Po zabiegu:
W miejscu podania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość – mogą się utrzymywać do 7 dni.
Należy unikać sauny, basenu, nadmiernego wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV do 2 tygodni.

Efekty zabiegu:
Poprawa jędrności, elastyczności i sprężystości skóry.
Regeneracja, odbudowa ubytków skórnych.
Redukcja zmarszczek, a także rozstępów i blizn.

Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych
Efekt na co najmniej 1 rok

Przeciwwskazania:
Ciąża, karmienie piersią
Skłonność do blizn przerosłych
Stany zapalne skóry w okolicy poddawanej zabiegowi (np. opryszczka, aktywny trądzik)
Uczulenie na lignocainę lub inny dodatkowy składnik preparatu – koniecznie poinformuj lekarza.