Kwas hialuronowy – rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni

Skóra twarzy, ale też delikatna skóra szyi, dekoltu i dłoni podlega nieuchronnym procesom starzenia, traci swój naturalny kwas hialuronowy i włókna kolagenowe przez co staje się wiotka, traci swoją elastyczność i blask, robi się sucha, pojawiają się drobne zmarszczki.
Podawanie kwasu hialuronowego pozwala na jej nawilżenie i wizualne odmłodzenie.

Przed zabiegiem:
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Przebieg zabiegu:
Preparat kwasu hialuronowego podawany jest do tkanek igłą lub specjalną kaniulą, w zależności od rodzaju podawanego preparatu oraz obszaru poddawanego zabiegowi.
Znieczulenie miejscowe kremem jest opcjonalne, ale zwykle nie jest konieczne, może być odczuwalny dyskomfort, większość preparatów zawiera substancję znieczulającą – lignocainę co zwiększa komfort zabiegu.

Po zabiegu:
Należy unikać sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV do 2 tygodni.

Efekty zabiegu:
Odmładzanie, rewitalizacji, poprawa napięcia skóry.
Przywrócenie skórze jej optymalnego nawilżenia, poprawa jej struktury i elastyczności.
Efekty utrzymują się od 6 miesięcy do 2 lat, uzależnione jest to od rodzaju i ilości użytego preparatu, lokalizacji.
Często dla osiągnięcia oczekiwanego efektu zabiegi te poprzedzone są wcześniejszym podaniem toksyny botulinowej.

Przeciwwskazania:
Ciąża, karmienie piersią
Skłonność do blizn przerosłych
Stany zapalne skóry w okolicy poddawanej zabiegowi (np. opryszczka, aktywny trądzik)
Uczulenie na lignocainę lub inny dodatkowy składnik preparatu – koniecznie poinformuj lekarza, wybierze preparat odpowiedni dla Ciebie.

skinbooster twarz przed

skinbooster twarz po

skinbooster dłonie przed

skinbooster dłonie po

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją występująca naturalnie w ciele człowieka. Odpowiada on za prawidłowe nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry zapewniając jej zdrowy i młody wygląd.
Z biegiem lat i pod wpływem działania czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczone środowisko, niezdrowa dieta czy stres, ilość kwasu hialuronowego w skórze spada przez co skóra staje się sucha, szara, mniej elastyczna, cienka. Pojawiają się zmarszczki, zmieniają się kontury twarzy z powodu utraty objętości tkanki podskórnej w procesie starzenia.

W zależności od rodzaju problemu zabieg polega na podaniu odpowiednio dobranego preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Podanie kwasu hialuronowego w okolice wymagające rewitalizacji pozwala na wypełnianie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry czy uzupełnianie utraconej objętości tkanek, sprawiając że niedoskonałości stają się mniej widoczne. Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy swoiste rusztowanie, które nie tylko redukuje zmarszczki, ale sprawia, że cała twarz wygląda młodziej.