Kwas hialuronowy – modelowanie, nawilżenie, powiększenie i poprawa asymetrii ust

Usta z czasem tracą swoją objętość, robią się węższe, suche, pojawiają się na nich drobne pobruzdowania. Podanie kwasu hialuronowego pozwala na odbudowę ich objętości i lepsze nawilżenie, a przez to wizualnie odmłodzenie. Iniekcje kwasu hialuronowego stosuje się również w celu korekcji asymetrii ust. Na przykład, gdy górna warga jest nieproporcjonalnie mniejsza niż dolna lub na odwrót, jak również w przypadku asymetrii prawej i lewej strony. Pełne, symetryczne usta są symbolem młodości i zmysłowości.

Przed zabiegiem:
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.
W razie częstych nawrotów opryszczki wargowej, konieczne profilaktyczne zażywanie Heviranu kilka dni przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu:
Preparat kwasu hialuronowego podawany jest do tkanek igłą lub specjalną kaniulą, w zależności od rodzaju podawanego preparatu oraz obszaru poddawanego zabiegowi.
Znieczulenie miejscowe kremem jest opcjonalne, ale zwykle nie jest konieczne, może być odczuwalny dyskomfort, większość preparatów zawiera substancję znieczulającą – lignocainę co zwiększa komfort zabiegu.

Po zabiegu:
W razie częstych nawrotów opryszczki wargowej, konieczne profilaktyczne zażywanie Heviranu kilka dni przed  zabiegiem.
Nie masować ust. Nie całować się. Nie pić napojów przy użyciu słomki.
Należy unikać sauny, nadmiernego wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV do 2 tygodni.

Efekty zabiegu:
Powiększenie ust, przywrócenie symetrii.
Przywrócenie skórze jej optymalnego nawilżenia, poprawa jej struktury i elastyczności.
Efekty utrzymują się od 6 miesięcy do 2 lat, uzależnione jest to od rodzaju i ilości użytego preparatu, lokalizacji.

Przeciwwskazania:
Ciąża, karmienie piersią
Skłonność do blizn przerosłych
Stany zapalne skóry w okolicy poddawanej zabiegowi (np. opryszczka, aktywny trądzik)
Uczulenie na lignocainę lub inny dodatkowy składnik preparatu – koniecznie poinformuj lekarza, wybierze preparat odpowiedni dla Ciebie.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest substancją występująca naturalnie w ciele człowieka. Odpowiada on za prawidłowe nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry zapewniając jej zdrowy i młody wygląd.
Z biegiem lat i pod wpływem działania czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczone środowisko, niezdrowa dieta czy stres, ilość kwasu hialuronowego w skórze spada przez co skóra staje się sucha, szara, mniej elastyczna, cienka. Pojawiają się zmarszczki, zmieniają się kontury twarzy z powodu utraty objętości tkanki podskórnej w procesie starzenia.

W zależności od rodzaju problemu zabieg polega na podaniu odpowiednio dobranego preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Podanie kwasu hialuronowego w okolice wymagające rewitalizacji pozwala na wypełnianie zmarszczek, poprawę elastyczności skóry czy uzupełnianie utraconej objętości tkanek, sprawiając że niedoskonałości stają się mniej widoczne. Dodatkowo kwas hialuronowy tworzy swoiste rusztowanie, które nie tylko redukuje zmarszczki, ale sprawia, że cała twarz wygląda młodziej.