HIFU

Technologia HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli skupiona energia ultradźwiękowa, która dociera do głębokich warstw skóry wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia bez pozostawiania śladów na jej powierzchni. Emitowana energia pobudza głęboką przebudowę wewnętrznych struktur uzyskując napięcie skóry oraz uniesienie, zapewniając spektakularny i trwały efekt liftingu.

Wskazania:
– odmładzanie
– redukcja zmarszczek
– lifting
– poprawa napięcia skóry
– ujędrnienie skóry
– likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej
– likwidacja tzw. „podwójnego podbródka”
– uniesienie opadającej powieki górnej

Przed zabiegiem:
Konsultacja, omówienie zabiegu, podpisanie zgody, wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Przebieg zabiegu:
Nie wymaga znieczulenia miejscowego. Zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu końcówki przetwornika do ciała, działającego na tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych i oczekiwanego efekty.

Po zabiegu:
Można powrócić do codziennego funkcjonowania. Przez kilka dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

Efekty zabiegu:
Pierwszy efekt napięcia jest widoczny już po zabiegu, jednak jest to tylko wstęp do spektakularnego efektu liftingu. Skóra potrzebuje czasu aby dokonały się w niej zmiany odpowiadające za jędrność i gęstość. Finalny rezultat widoczny jest po około 3 miesiącach.

Przeciwwskazania:
Ciąża i karmienie piersią.
Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu.
Aktywna opryszczka.